titulni-obr.jpg
logo08 kopie1-maličký.png
Tady nejsou vtipy.

Tohle je egomasírující stránka s amatérskými filmy a literaturou Rosany Zvelebilové.

Pro vtipy táhněte zpátky na Facebook!
facebookcom01.png
koupit.jpg

Vejžblebt 04 - Miláčkové jdou na revize

03.png
12. 2. 2021

Miláčkové na první revizi neobstáli. Byla to katastrofa. Takže dneska vyrazili do světa podruhé a snad už obstojí.
Vejžblebt 04 - Miláčkové jdou na revize
To tak prostě někdy je. Dílo bylo dokonáno a 6. 1. 2021 odesláno na revizie. Pan nakladatel se vyděsil, protože jsem mu poslala vlastně úplně jinou knihu. Bylo tam fakt hodně úprav a vlastně byla celá kompletně přepsaná. Vzniklo to možná malým nedorozuměním, kdy mi někdy v srpnu z legrace říkal: "Ha, ha, kdybych ti vydával knihu já, donutil bych tě celou ji přepsat!" Inu, okolnosti se tak sešly, že nakonec vydávám u něj. Tuhle hlášku jsem si pamatovala, takže jsem to celé přepsala... Ale on to tak pravděpodobně vůbec nemyslel.
Dobrá, snad se to do Vánoc stihne ;-).
Stylistika
První fail nastal ve stylistice knihy. Děj se odehrává ve dvou rovinách - v přítomnosti a v minulosti. Text, který se děje právě teď, je psaný v přítomném čase. Pan nakladatel si představoval, že všechna slovesa dáme do přítomného průběhového tvaru, čímž by se ale vyloučila dokonavá slovesa, která tak ráda používám. No, na tom jsme se nakonec dohodli. I když to chvílemi vypdalo, že (opět) dostanu padáka, protože jsem si za tím až moc stála.
04-01.png
Kurzíva
04-02.png
Možná jste si toho všimli, možná vám je to u pr..., ale používám ráda kurzívu na vyjádření myšlenek. Je to vidět jak v povídce "Váležná hrdinka", tak v povídce "Murie". To se  ale moc nelíbilo jak DŠ (1. revize) a ani nakladateli. Prý to text zbytečně narušuje. On ten sráč takhle mluvil na sebe. Inu, tak už na sebe nemluví a prostě si jenom myslí. Bez kurzívy.
Mimochodem - jen tak se kurzívy nevzdám, takže jsem ji nechala aspoň pro znázornění citoslovců. Princezna dělá "BUM!" a jiné pistole "Prásk!" :D. A ty s tlumičem "TUF!"
Klacek
S kapitolkou Klacek byl asi největší boj. Abych moc nespoilovala děj, tak:
Ve verzi 06 je to takoý pohodový výlet na vodu, kde po sráčovi jde jeden tydýt.
V revizích byl návrh nakladatele: "Já bych je poslal na „čundr“ někam, kde dávají lišky dobrou noc. A neposlal bych na něhoho jednoho člověka, ale komando. Strhla by se divoká přestřelka, při které by zasahoval Herman (třeba ještě s někým)."
01-97-112-maly.jpg
Dobrá, do verze 07 jsem dala devítičlenné komando. Ze sráče jsem udělala trochu Johna Wicka a byl to děs.
Pak jsme zkusili variantu, kdy na něj jedou dva. To byla nuda.
Pan nakladatel už to nevydržel, měl pocit, že se v tom plácám a točím se v kruhu, tak celou scénu napsal sám. Jenomže to byl čistý akčňák. Přeci jenom jsem touhle scénou chtěla vyjádřit trochu něco jiného.
Pak jsme sedli s betami 0, 1, 2, 8 a nakladatelem a spustili monstrózní brainstorming. Snad si scéna zachovala to, co jsem jako autorka chtěla říct a zároveň je to vtipné i akční. No, uvidíme, jestli to revizema 2. proleze. :D.
Svrahem-01-150.png
Tlumič
No a kapitola Tlumič také prošla docela očistcem. Opět nechci moc spoilovat, ale vznikly asi 3 další verze této scény a samozřejmě na revize 2. jsem poslala tu nejúchylnější variantu. Asi se máme na co těšit. Jenom doufám, že se předloha pro nájemného zabijáka moc neurazí.
Psychopati, úchylové a zlí lidé
Po korekcích DŠ jsem se dozvěděla, že je to plné zlých lidí a neúcty k lidskému životu. Vzala jsem si to k srdci a verzi 07 jsem napsala jako miloučkou romantickou sračku. Beh... Ještě, že si nakladatel všiml, že jsem takhle debilně změkla. Takže verze 08 je plná zlých lidí, kteří mluví sprostě, ubližují si, uplácí se, lžou, podvádí, vraždí, masakrují a skoro všichni jsou psychopati nebo zvrhlí úchyláci. Enjoy! :D.
Beh, nah, jop, ňáko, heleč
S těmito třemi slovíčky byl asi největší boj. Panu nakladateli jsou totálně proti srsti. Ale nakonec svolil. Holt když se sráčovi něco nelíbí, tak odfrkne jako drzý spratek: "beh." Když souhlasí, říká "jop" a když nesouhlasí, říká "nah". Nakonec jsem si je nějakým zázrakem vybojovala.

Ještě mě čeká boj o "heleč", které říká Olsson.

"Ňáko" jsem neobhájila, no. Také nemůžu mít všechno.
04-03.png
Tak jo, držte palce, aby to revizemi 2. už nějak prolezlo a mohlo to jít konečně na korekce :D.
12.02.2021 20:37:40
fws5dg
Zabít sráče!
(kniha)
 
Titulka-Bedny-153-bookman-fin-mini-72-rgb.jpg
koupit-male.jpg
Zabít buznu!
(kniha)
 
Obalka-final-72dpi.jpg
03.png
05-65-80-maly.jpg
02.png
Nehledejte v tom význam, jenom jsem dala do zápatí random obrázky.
Titulka-Bedny-153-bookman-fin-150-rgb.jpg
11.jpg
potvrzeni0320172-01.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one