titulni-obr.jpg
logo08 kopie1-maličký.png
Tady nejsou vtipy.

Tohle je egomasírující stránka s amatérskými filmy a literaturou Rosany Zvelebilové.

Pro vtipy táhněte zpátky na Facebook!
facebookcom01.png
koupit.jpg

Rosana Zvelebilová

Rosana Zvelebilová

Bez názvu-4.png
Životopis
Tohle stejně nikoho nezajímá!
Bez názvu-4.png
Medailonek
Rosana Zvelebilová (1987), pochází z Kladna, ale k žití si vybrala Brno, je šťastně vdaná a učí chemii a informatiku na SŠ. V rámci uměleckého vyjádření se snaží napsat, natočit i namalovat prakticky cokoliv, co má na srdci i v temné duši.
Nikdy nejde s davem a obvykle vybočí ještě dřív, než se vůbec rozjede. Neméně rafinovaná je ve všem, co dělá, a do tvorby jakéhokoliv druhu se pouští po hlavě. Ovšem jakmile má pocit, že v daném oboru už nemá kam dál jít, což může nastat i poměrně záhy, pustí se do další, zatím neobjevené umělecké niky, kterou následně objevuje a przní s drzostí hrdého samouka.
Drží se motta: „Všichni jednou zemřeme.“, a pak dodává: „Otázkou je, jak moc to bude bolet. Ostatně, jsou i horší věci než smrt...“ Paradox vzájemné harmonie a antagonismu témat smrti, násilí, humoru a erotiky ji fascinuje, přitahuje a staví před ni nové výzvy.
V tvorbě se neštítí ničeho a občas je i vtipná, jen takový brutální humor není pro každého. Zrovna vydává svoji první knihu „Bedny: zabít sráče!“ a nejspíš o Rosaně ještě uslyšíme.
 
Bez názvu-4.png
Filmařina
Bez názvu-4.png
12186781_10204733936139866_6703764788121439936_o.jpg
Na tomto webu prezentuji spíše amatérskou tvorbu. Uznejte, že to stojí za to.

Dřív jsem se chtěla stát opravdovou filmovou režisérkou a šla si za svým snem, ale nemám tak ostré lokty, vize a možná ani ten talent nemám. Podílela jsem se na několika profesionálních projektech (níže) a nějakou dobu se živila jako svatební kameramanka (a maturiťáky jsem točila a další kšefty kinematografického dna, abych si vydělala na techniku).

Časem jsem zjistila, že nejvíc mě těší tvořit vlastní věci, protože u těch profesionálních do toho už mluví moc lidí a nemůžu to "dělat po svém".

Mám roztočené, a i natočené nějaké další amatérské filmy, ale nebaví mě střih, proto mi to stále leží v počítači. Třeba se k tomu někdy dostanu.

Určitě za zmínku stojí kategorie "Cancer", která je v současnosti velmi populární. Neboli debilní videa, která někdo sdílí, protože jsou úplně debilní. K mému překvapení parodie na protimuslimské songy, se kterými se v roce 2017 roztrhl pytel, nebo parodie na jiná virální videa se těší mnohem větší popularitě než srdceryvný příběh o zhrzené lásce nebo umírající stařence. To si pak jeden řekne: "Proč to, do prdele, dělám?" a i diváci si to řeknou. Pak je lepší vykašlat se na to, co?
Mezi významné projekty se dá zařadit spolupráce se studiem Alfedus
V rámci amatérské filmové tvorby pojímá různé žánry, od filmu noir, přes komedie, horory až po pohádky. Některé filmy získaly významná ocenění na soutěžích amatérského filmu. Více na serveru Filmdat
Literatura
Bez názvu-4.png
78763186_10214837689767392_4181183300112482304_o.jpg
No dobře, s filmařinou mi to moc nešlo a bylo s tím moc práce, proto jsem se pustila do literatury. Sice jsem něco šudlíchala už od malička, ale nikdy jsem neviděla moc reálné, že bych se snad někdy stala spisovatelkou.


První úspěch s první povídkou jsem měla až v roce 2019 (Válečná hrdinka) a stále se snažím někam udat knihu "Bedny" k vydání. Mám rozepsané další 3 knihy, ale je to spíš koníček, co si budeme povídat.
Výtvarné umění
Bez názvu-4.png
OBR176-150.jpg
S tím jsem začala až někdy v roce 2015, když mě napadlo udělat si ilustrace k té mojí literatuře. Pracuju na sobě.
Zabít sráče!
(kniha)
 
Titulka-Bedny-153-bookman-fin-mini-72-rgb.jpg
koupit-male.jpg
Zabít buznu!
(kniha)
 
Obalka-final-72dpi.jpg
03.png
05-65-80-maly.jpg
02.png
Nehledejte v tom význam, jenom jsem dala do zápatí random obrázky.
Titulka-Bedny-153-bookman-fin-150-rgb.jpg
11.jpg
potvrzeni0320172-01.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one